Náš příběh

Jsme Lucie a Jan a v naší dílničce pro vás tvoříme slowfashion oblečení, které slaví přírodu, život a naše předky. Vybrali jsme si cestu poctivé ruční práce s výlučně přírodními a ekologickými materiály. Chceme se podílet na tvorbě kvalitních výrobků, které dlouho vydrží, časem neztrácejí svou hodnotu a přinášejí svým majitelům radost a příjemný pocit při nošení. To nejdůležitější však pro nás zůstává pracovat s láskou – tak, jako by naše oděvy měly nosit námi milované bytosti.

blank
_

Ekologický a etický přístup od první po poslední nitku

Šijeme v malé dílně poctivé oblečení z ekologických materiálů. Naše produkty podporují lokální ekonomiku a udržitelnost. Výrobní proces a použité materiály pro oblečení i balení zohledňují dopady na životní prostředí. Práce v Číně, kontejnerové lodě či obrovské oděvní korporáty pro nás nepředstavují cestu. Věříme, že každý může malým dílem přispět k tomu, abychom my i další naše generace měli krásnější a čistší planetu.

blank
_

Raději jednu pořádnou košili než deset zbytečných triček

Podporujeme slowfashion – zpomalení znamená umět se zastavit, užít si příjemný okamžik a těšit se z drobností. V módě a oblékání to funguje stejně, nepotřebujeme být zavaleni horou zbytečného oblečení. Postačí méně kvalitních kousků, ke kterým máme osobní vztah. Snažíme se vytvářet dobrý postoj k oblečení a k věcem obecně – vážit si je, ne hromadit. Naše oblečení není na jednu sezónu. Len je svou pevností a stálostí předurčen k dlouhodobému používání.

blank
_

Zdobíme sebe,
zdobíme svět

Oblečení symbolizuje náš vztah ke kráse a to, kde a jak žijeme. Chceme v nás všech obnovit hrdost na naše kořeny a odvahu zdobit se. Znovu se vrátit ke skromnosti a vážit si pár dobrých a kvalitních kousků v šatníku. Do našich výrobků vkládáme lásku – každé jedno naše dílo si zaslouží svůj čas a zvláštní péči. Svému majiteli tak bude dobře sloužit, dlouhou dobu přinášet užitek i potěšení.