Proč len

Protkán tradicemi, krásný svojí texturou a příjemný na dotek. Umělecké dílo přírody i výtvor pracovitých lidských rukou. Vlákna propletená do jedinečné struktury tvoří lehký a prodyšný materiál, který stárne velmi pomalu a do krásy. Materiál z minulosti, jemuž patří budoucnost.

blank
_

Zdravý přírodní materiál

Struktura lněného vlákna je na rozdíl od jiných textilních vláken hladká. Tato hladkost vlákna snižuje přilnavost pevných částic a různých druhů mikroorganismů. Zjednodušená je i údržba – při praní se nečistoty velmi rychle uvolňují, nejsou zapotřebí vysoké prací teploty ani agresivní prací prostředky.

blank
_

V zimě hřejivý, v létě chladivý

Materiál s vynikající termoregulační schopností, který se přizpůsobí potřebám lidského těla – v létě je příjemně chladivý, v zimě spolehlivě zahřeje. Len výborně odvádí vlhkost, odolává negativnímu působení lidského potu. Neutralizuje zápach a brání množení bakterií. Chrání před UV zářením, je vzdušný, lehký, pohodlný a příjemně se nosí.

blank
_

Kvalitní a nadčasový

Len má své kouzlo. Jeho jemná nerovnoměrnost (jedinečná textura s viditelnými vlákny) vyniká na hladce vyžehlené, ale i pokrčené látce. „Krčí se, ale krásně,“ jak tvrdil známý německý lékař Dr. Kneipp, který léčil tělo i ducha zábaly v mokrém lněném prostěradle. Při nošení cítíte jeho pevnost a jemnost zároveň, klouzavost i prodyšnost, na dotek není drsný ani hrubý.

blank
_

Pro alergiky i citlivou pokožku

Len je hypoalergenní materiál, který nezpůsobuje žádné alergické reakce. Je mimořádně odolný vůči prachu, nečistotám, roztočům, plísním, ale také bakteriím a virům. Díky tomu je len vhodný materiál i pro lidi s alergií, astmatem, atopickým ekzémem, lupénkou nebo přecitlivělou pokožkou.

blank
_

Odolný vůči oděru a vytahání

Lněná vlákna jsou silná a pevná, čímž se při praní neničí, nedochází k „vypírání“ textilie. Len je až o 30 % pevnější než bavlna, za mokra dokonce až o 60 % – namočený má podobnou sílu v tahu jako některé typy oceli. Lněné výrobky jsou tvarově stálé, odolné vůči mechanickému poškození a u struktury plátna téměř nedochází k „řídnutí“.

blank
_

Ekologičtější než bavlna

Při pěstování lnu se nevyužívají hnojiva a pesticidy, při zpracování se spotřebuje méně vody a chemikálií než u jiných druhů tkanin. Je to organický materiál, který je 100% kompostovatelný – plně se rozloží a nezatíží tak přírodu. Využívá se celá rostlina, lněná semínka a lněný olej přinášejí množství benefitů pro lidské zdraví.